teisipäev, 30. oktoober 2007

"Devil's dynamite" (1987)director: Joe Livingstone
USA / Hong Kong


Kõik mis "Robo vampire"i arvustuses kvaliteedi kohta käib, kehtib ka siin. Täpselt samasugune tabamatu actionpuder. See oli "Robo vampire" double feature ja ma sundisin siiski end vaatama, teades et ükskõik mida ma ka järgmiseks ette võtan, tundub see meistriteosena.

Sarnaselt eelpoolmainituga on ka siin hüppavad vampiirid ja neid käsutav maagiaguru. Seekord ei pesitse nad õnneks mingis pimedas laohoones (laohoone-action on muarust alati turnoff) vaid normaalselt valgustatud toas. See on väga tänuväärne, sest vähemalt nendes stseenides säilib mingi ruumitaju. Robot-kangelane on ka, aga seekord on tal lihtsalt hõbedane dress ja sama värvi kiiver. "Robo vampire"is oli rohkem nagu masinlikkusele rõhutud, liikus ainult üliaeglaseid breiktantsu liigutusi tehes ja iga sammu saatis mingi rütmimasinal tehtud plaksatus. Seekord siis pigem siuke superkangelase trikoo stiil.
Uued tegelased on ninjad, kes hiljem muutuvad vampiir-ninjadeks ja üks lapsvampiir. Või on see hoopis lihtsalt laps, kes on endal näo valgeks värvinud. Järjekordne asi millest ei saa päris täpselt aru.

Väidetavalt oli "Robo vampire" eelarve 2,5 miljonit! Tundub, et selle raha eest tüüp lihtsalt filmis ja filmis erinevaid stseene ja millalgi vist läks juhe kokku, nii et ta monteeris need lihtsalt suvalises järjekorras ritta.
Üldiselt on "Devil's dynamite" veidi-veidi kergemini talutav. Siin on vähemalt paar karakterialget ja mingi suhtedraama. Ma arvan, et see juba näitab midagi - ma ei kiidaks vist kunagi ühtegi action või horrorfilmi sellise süzheeliini pärast, aga siin on see lihtsalt kergenduseks, kui tegelased ajavad tavalist armastuse/petmise jama ja tulevad filmi jooksul selle juurde mitu korda tagasi. Ja õnneks pole enam mingit põõsastes ukerdamist ja kuskilt kõrkjaonnidest pantvangide päästmist.

Kokkuvõtteks, ma heameelega soovitaks neid vaadata, et lihtsalt aimu saada kuivõrd halb üks film võib olla. Aga see oleks umbes sama, mis soovitada lugeda raamatut, mis on loetamatult halva lauseehitusega kirjutatud. Kes see ikka viitsiks sellist lugeda.

Kommentaare ei ole: